přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Akce

Divadlo

01.06.2017

zařazeno v kategorii: Divadelní představení | autor: Živý kraj

 
 

V 2. polovině roku 2017 Pouliční divadlo Viktora Braunreitera připraví divadelní předtavení zaměřené na baroko pro 2. stupeň základních škol a pro střední školy.

Pouliční divadlo Viktora Braunreitera má desetiletou, úspěšnou zkušenost s tvorbou, produkováním a uváděním vzdělávacích divadelních pořadů pro dětského diváka. Ať již jde o vlastní projekty, orientované na umění v různých historických etapách, divadelní představení zabývající se tématy ekologie, recyklace a rekultivace, speciální výchovné koncerty s Karlovarským symfonickým orchestrem, či  unikátní site specific představení na námět Karlovské doby, vzniklá v roce 2016.

V rámci roku baroko, realizuje Pouliční divadlo Viktora Braunreitera ve spolupráci s Karlovarským krajem další projekt, tentokrát na téma Baroko v našem kraji.

Baroko je specifická podoba kultury v období mezi 16. a 18. stoletím, týkající se architektury, výtvarného umění, hudby, divadla, ale také odívání a lidového umění. Všechna tato zajímavá témata se stanou náplní divadelního představení, které je určeno pro žáky II. stupňů ZŠ a středních škol a které bude realizováno ve školním roce 2017/2018.

V současné době panuje většinový názor, že barokní kultura je pro dnešního diváka příliš náročná. Cílem projektu je vysvětlit mladým divákům vše, co se týká doby baroka. Lehkou formou objasníme jednotlivé, základní pojmy a ukážeme krásy a zajímavosti barokního umění v souvislosti s naším regionem. Období baroka přináší spoustu možností k oslovení mladého diváka a také spoustu paralel s dnešní dobou.

Karlovarský kraj oplývá celou řadou barokních památek. Těm nejkrásnějším se bude věnovat právě vznikající představení tak, aby diváci z různých koutů kraje poznali nejen památky ze svého blízkého okolí, ale také ty vzdálenější. 

Fotografie z jednotlivých divadelních představení budou uveřejňována postupně.

Text: Pouliční divadlo Viktora Braunreitera

 

« další akce z kategorie Divadelní představení

« zpět na seznam akcí

 
 
 
 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz