přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Akce

Klášter premonstrátů v Teplé

01.06.2017

zařazeno v kategorii: Tematické školní výlety | autor: Živý kraj

 

V Klášteře premonstrátů v Teplé mohou děti návštívit následující pořady:

Klášterní architektura - program dětem přibližuje uspořádání a funkci klášterních budov v analogii s rodinným domem, tedy prostředím obecně známým a jim blízkým.  Při procházení příslušnými prostorami barokní klášterní budovy budou objevovat jejich funkci a účel. Nakonec samy vystavějí svůj ideální klášter za užití některé z výtvarných technik (koláž, asambláž, malba, apod.).

Kniha a knihtisk - děti se seznámí s tradičními tiskařskými technikami jako je dřevořez, mědiryt nebo lept. Seznámení proběhne formou ukázky práce tiskařského lisu a ukázky vzorových starých tisků z klášterních sbírek. Poslední částí programu bude výroba vlastní knihy. Program dětem objasní klíčový význam tisku, jako hybatele ve vývoji lidské civilizace, a jako zajímavé výtvarné formy. Dozví se proč v barokních klášterech vznikaly veliké knihovny. Součástí tohoto programu není prohlídka klášterní knihovny. Děti navštíví barokní obytnou část kláštera.

Malíř a malba - Děti se seznámí s tím, kdo byli a jak pracovali dávní malíři, kteří zdobili stěny barokního kláštera. Naučí se jak "číst" barokní nástěnné malby a rozumět jim, vnímat malbu nejen jako dekoraci, ale také jako poselství tvůrce a objednavatele obrazu. Pak si vyzkoušejí práci barokní malířské dílny, její mechanizmy. Důraz bude kladen na výtvarnou činnost dětí (malba, kresba, koláž, apod.) a na to, aby mohly samy objevovat různé významy klášterního prostoru. Součástí programu je prohlídka části kláštera.

Všechny programy jsou koncipovány jako tříhodinové. Po úvodní tématicky zaměřené prohlídce barokní budovy, následuje dílna, kde děti budou moci rozvinout svoji tvořivost a zručnost.

 

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další akce z kategorie Tematické školní výlety

« zpět na seznam akcí

 
 
 
 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz