přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Akce

Tematické školní výlety Klášterní areál Ostrov

01.06.2017

zařazeno v kategorii: Tematické školní výlety | autor: Živý kraj

 

Kromě spolupráce s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera podporuje Karlovarský kraj také zajištění dopravy dětí a žáků na barokní památky v kraji. Za přispění této podpory mohou děti a žáci navštívit například Ostrov nad Ohří, barokní perlu Karlovarského kraje.

S Klášterním areálem Ostrov - barokní, avšak nedoceněnou perlou našeho kraje, spolupracuje Pouliční divadlo Viktora Braunreitera již dlouhá léta. Hlavní inspirací při vytváření programu pro nejmenší návštěvníky, byla podnětná spolupráce s vedením Posvátného okrsku. Tento areál umožní seznámit děti s církevními stavbami a ukázat, že školní výlet lze absolvovat i na místě, které na první pohled není pro dětského návštěvníka atraktivní. Součástí ostrovských školních výletů je též tvořivá dílna, která děti zavede do další barokní stavby - Galerie letohrádek. Pod odborným vedením a supervizí kurátorky galerie, Mgr. Zdeňky Bílkové, si zde děti vyzkouší několik historických způsobů tvorby. V Ostrově se také návštěvníci setkají s postavou markraběnky Franzisky Sibylly Augusty Bádenské, která je z dnešního pohledu vnímána, jako opravdová, pohádková princezna.

Všichni účinkující i lektoři jsou během prohlídek oděni do dobových kostýmů, které jim slouží jako nástroj dotvářející atmosféru. Kostým ostrovské markraběnky je replikou šatů dle dobového obrazu.

 

Text: Pouliční divadlo Viktora Braunreitera

 

 

« další akce z kategorie Tematické školní výlety

« zpět na seznam akcí

 
 
 
 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz