přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Úvodní stránka > Akce

Výlety do Ostrova

01.06.2017

zařazeno v kategorii: Tematické školní výlety | autor: Živý kraj

 

Čekají vás mnohá překvapení, světové unikáty, historické pikantérie, to vše podané v netradičním hávu. Je připraveno několik procházkových okruhů, kterými Vás provedou profesionální vypravěči.

Pro školy a školky jsou připraveny speciálně upravené prohlídkové okruhy, které po celý rok 2017 bude podporovat Karlovarský kraj zajištěním dopravy pro děti z mateřských a základních škol.

Díky projektu Výlety do Ostrova navštívíte krásné exteriéry i interiéry, například luxusní „rekreační" vilu dávného velmože, klášterní areál se všemi kaplemi, ale i luxusní interiéry tradicionalistického kulturního domu a nejen to. Budete se divit, budete se smát a bude vás mrazit z událostí, kterými prošlo toto malé periferní území v kontextu světových dějin, do kterých zdejší lidé vtiskli neopomenutelnou stopu.

Poznáte peripetie denního života v době blahobytu i nouze prostých lidí v kontrastu života jedněch z nejbohatších lidí ve střední Evropě.

Poznáte fascinující historii Ostrovského zámeckého parku, který byl právem nazýván 8. divem světa, seznámíte se s jeho podobami za 800 let vývoje.

Seznámíte se s osudy, životem a kratochvílemi šlechtických rodů, které daly jméno dolaru, přeskupily mocenské síly v Evropě, vyhnali Turecké nájezdníky z Evropy a byly pravými velmoži své doby.

Mimo jiné vás udiví jedna z nejstarších koupelen a toalet v Evropě. Sochy Atlasa a Promethea pod jejichž nohama projížděli loďky. Neuvěřitelná výzdoba zámeckého parku, která inspirovala i velikány jako J. S. Bacha a přitahovala všechny významné vládce a šlechtice své doby.

Prohlídky jsou vhodné i pro rodiny s velmi malými dětmi. (děti do 10 let mají vstup s rodiči zdarma)

Termíny a časy prohlídek, možnost objednání a další informace na www.vyletydoostrova.cz

Text: Milan Jandourek

 

« další akce z kategorie Tematické školní výlety

« zpět na seznam akcí

 
 
 
 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz